Yıkın bunları artık Eğitim kurumu önünde

uyuşturucu alıyorlar!

YGS’ye hazırlanan liselilerin gittiği Antalya Büyükşehir Belediyesi ATABEM Çaybaşı Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi binası bitişiğinde ve birkaç metre uzaklıktaki bu metruk yapılar uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılarının mekânı oldu. Bölge halkı, çocuklarını korumak adına bu evlerin yıkılmasını istiyor

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Gençler ve çocuklar tehdit altında

Metruk binalar ve evler bağımlıların ve uyuşturucu satıcılarının mekânı konumuna geldi. Emniyet ve belediyeler ortak protokoller ile bu evleri ya yıkıyor ya sahibine ulaşıp evlerin ulaşılmaz ve kullanılmaz olmasını sağlıyor. Ancak bağımlılar hemen her gün yeni evler bulmaya devam ediyor. Bu evler çoğunlukla kent merkezinde ve insanların yaşam alanlarının hemen yanı başında duruyor.

Acil çözüm bekleniyor

Bu evlerden birkaçı da Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, Doğu Garajının hemen arkasında, Burhanettin Onat Caddesine çıkan Değirmenönü Caddesine neredeyse sıfır nokta yer alıyor. Çaybaşı Mahallesi 1374 Sokak üzerinde, gençlerin gittiği Antalya Büyükşehir Belediyesi ATABEM Çaybaşı Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi Binasının hemen yanındaki bu virane yapılarda bağımlılar uyuşturucu ve uyarıcı madde alıyor, yangın çıkartıyor.

Emniyete ve belediyeye çağrı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü; metruk/atıl/suç alanlarının ıslahı çalışmalarına devam ediyor. Suçla mücadele çalışmaları kapsamında metruk binaların tespiti ve yıkımı için belediyeler ile birlikte çalışıyor. Bölge sakinleri; “Çocuklarımızın eğitim aldığı kurumun bitişiğinde uyuşturucu alıp satanlar bulunuyor. Bu binalar yıkılmalı ve bu bölge temizlenmeli” diyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir