Yeni müdür de Antalyalı

Milli Eğitim’de deprem

Antalya’da Alanyalı İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er görevden alındı. Yerine, Korkutelili Emre Çalışkan müdür olarak atandı

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in görevden alındığı öğrenildi.  Eylül 2020’de Yüksel Arslan’ın yerine atanan Hüseyin Er’in bugün görevden alınarak yerine, kurumda bir dönem Ar-Ge bölümünde görev alan Akdeniz Üniversitesi eski Genel Sekreteri Emre Çalışkan’ın atandığı öğrenildi. Her iki müdür de Antalyalı. Er’in ise merkeze çekildiği öğrenildi.

Hüseyin Er kimdir?

Hüseyin Er; Antalya’nın Alanya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetiminde yaptı. 1997 yılında Isparta ili Gazi Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak göreve başladı. 2003 yılında Alanya ilçesi Alanya Lisesine İngilizce öğretmeni olarak atandı. 2006 – 2007 yılları arasında Türkler İMKB Anadolu Öğretmen Lisesinde Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2007 – 2011 yılları arasında Alanya İlçesinde Şube Müdürlüğü, 2011 – 2014 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Alanya Mühendislik Fakültesinde Fakülte Sekreterliği, 2014-2020 yılları arasında Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü görevini yürüttü. 14 Eylül 2020 tarihinde Bakanlığımızca Antalya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen Hüseyin ER, önceki görevleri sırasında birçok kamu kurum ve kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim ve denetim kurullarında görev yaptı. Avrupa Birliği Projeleri kapsamında birçok Avrupa ülkesinde incelemeler yaptı. Hüseyin Er evli ve bir çocuk babasıdır.

Emre Çalışkan kimdir?

1983 yılında Antalya’da dünyaya gelen Emre Çalışkan, aslen Antalya’nın Korkuteli ilçesindendir. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Bir süre İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra Akdeniz Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı. Bu süreçte Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezinde Erasmus+ ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Proje Uzmanı, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığında Eğitici Eğitmenliği ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Koordinatörlüğü görevlerini de üstlendi. 2017 yılında Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Çalışkan, aynı zamanda Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı görevini de yürüttü. 2019 yılı Kasım ayında mevcut görevdeki çalışmalarından sonra Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Genel Sekreterlik kadrosuna atandı. Çalışkan, Alanya’da görevini yürütmekte iken 16 Mart 2020 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’nde Genel Sekreterlik görevine başladı. Emre Çalışkan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

emre çalışkan il milli eğitim müdürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir