Umumî helanın sorumlusu Milli Emlâk çıktı

Antalya Yat Limanının umumi helaya dönmesine sebep olan tuvalet skandalının sorumlusu; Antalya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Doğu Antalya Emlâk Müdürlüğü çıktı

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Merdivenler hâlâ umumi hela

Akdeniz Manşet gazetesinde 20 Şubat 2022 günü yayımlanan “Yat Limanında tuvalet çilesi” başlıklı, https://www.akdenizmanset.com.tr/yat-limaninda-tuvalet-cilesi/191169/ linkindeki haber ile ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Haberde “Dünyaca ünlü kentin marinasındaki tuvalet kapatılınca vatandaş ve turistler mağdur oldu. Merdivenler umumi helaya döndü. Antalya Yat Limanında açık hava tiyatrosu altında hizmet veren umumi tuvalet bir aydır kapalı. Turistler ve vatandaş, merdivenleri tuvalet olarak kullanmaya başladı. Bölgede tuvalet sıkıntısı uzun zamandır varlığını sürdürüyordu. Mevcut tuvalet her gün akşam namazı sonrası kapatılınca Yat Limanına gelenler tuvalet çilesi ile baş başa kalıyordu. Özel bir kişinin işlettiği tuvalet bir ayı aşkın süredir kapalı. Bu sırada kenti gezmeye gelenler dakikalarca tuvalet arayışına giriyor” ifadelerine yer verilmişti.

Orada belediyenin tuvaleti yok

Yapılan açıklamada, “Mülkiyeti Antalya Defterdarlığına ait Kaleiçi Yat Limanı içerisinde tuvaletlerin bulunduğu 63 adet taşınmaz Antalya Defterdarlığı ile Antalya Büyükşehir Belediyemiz arasında 17.10.2006 tarihinde imzalanan protokol ile 10 yıl süreyle belediyemize kiraya verilmiştir. Antalya Büyükşehir Belediyemiz ile Antalya Defterdarlığı arasında imzalanan protokolün süresinin 17.10.2016 tarihinde sona ermesi sebebiyle protokolde bahsi geçen taşınmazların yetki ve sorumluluğu Antalya Defterdarlığına geçmiştir. Kaleiçi Yat Limanında bulunan tuvaletlerin mülkiyeti ve tasarruf hakkı Antalya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne (Doğu Antalya Emlak Müdürlüğü) ait olup, tuvaletlerle ilgili tasarruf belediyemiz uhdesinde değildir. Ayrıca Kaleiçi Yat Limanında mülkiyeti veya tasarrufu Antalya Büyükşehir Belediyesine ait herhangi bir tuvalet bulunmamaktadır” denildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir