Müteahhitlerin derneğinde deprem

Müteahhitlerin derneğinde deprem

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneğinin Başkanı Abdul Atılgan Sert; ATSO seçimlerine 2 ay kala hem dernek yönetim kurulu başkanlığından hem de yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Gerekçe: Yoruldum

Haber: Şükrü AĞIRMAN 

Başkan istifa etti 

Sosyal medya hesaplarından istifa ettiğini duyuran Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneğinin Başkanı Abdul Atılgan Sert; herkesi şaşırttı. 29 Temmuz 2022 akşamı istifa ettiğini duyuran Sert; 19 Mart 2019 tarihinde Antalya İnşaat Müteahhitler Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısında Dernek Başkanlığı görevini üstlenmişti.

‘Yoruldum’ dedi ama…

Sert; sorularımız üzerine özetle “4 yılı aşkın süredir başkanlık yapıyorum, çok çalıştım ancak artık çok yoruldum. Gerçekten yoruldum. Kendi işlerime odaklanamıyorum. İstifamın herhangi bir ATSO seçimi ile alakası yoktur, onu zaman gösterecektir. Herhangi birinin yanında değilim. Ekim gibi ATSO seçimleri olur. Benim görüştüğüm kimse yok. Eğer göreve çağırırlarsa olmaz diye bir şey yok, ekip oluruz. Hem başkanlıktan hem de yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettim. Kimi başkan seçtiklerini veya seçeceklerini bilmiyorum. Görevim süresince derneğimizin yararına olan birçok faaliyette bulundum, çeşitli davalarına girip çıktım. Derneğimizi iyi bir yere getirdiğimizi düşünüyorum” dedi. 

İlginç iddia 

Ancak kulislerde konuşulan iddiaya göre Abdul Atılgan Sert; Antalya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde, daha önce de ATSO Başkan Adayı olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar’ın olası başkan adaylığı sonrası listesinde yer alarak meclis üyesi olabilmek için istifa etti. Meclis üyesi olabilmek için dernekten istifa edilmesi ise gerekmiyor. Aksine dernek başkanlığı; Ticaret Sanayi Odası meclis üyeliği adaylığında elini güçlendiriyor. Atılgan Sert’in hem dernek başkanlığından hem de yönetim kurulu üyeliğinden neden ‘aniden’ istifa ettiği ise merak konusu. 

Seçimi kaybetmişlerdi

Nisan 2018 ATSO seçimlerinde, dönemin Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş’ın, halefi olan Atılgan Sert ile birlikte turuncu listeyle yarıştığı İnşaat Faaliyetleri Meslek Komitesine ait 30’uncu meslek grubunda; seçimi Davut Çetin’in ‘kırmızı’ listesi kazanmıştı. 6 bini aşkın üyeyle Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) en kalabalık ve güçlü grubu olan, ATSO’nun tüm üyelerinin % 15’ini oluşturan 30. Grup’taki İnşaat Faaliyetleri Meslek Komitesi seçiminde, Ali Bahar’ın grubu yaklaşık % 34.24, dönemin dernek başkanı olan Deniz Karataş’ın halefi Atılgan Sert ile birlikte hareket ettiği grubu % 20.26, kırmızı listedeki Hasan Tunç’un grubu ise % 45.50 oy almış ve Hasan Tunç komite başkanı seçilmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir