Mahallelinin başına bela oldu

Sahiplerinin kentsel dönüşüm için 5 yıl kadar önce boşaltıp müteahhitle mahkemelik olduğu için yapımına başlanamayan bina, metruk bir yapıya döndü. Uyuşturucu satıcıları, madde bağımlılarının evi, hayat kadınlarının fuhuş merkezi haline gelen bina; mahallelinin başına bela oldu

Haber: Şükrü AĞIRMAN

Ev; metruk binaya döndü

Burası Antalya’nın merkezinde, Muratpaşa ilçesinde, Doğu Garajı bölgesinin hemen kuzeyinde yer alan Yüksekalan Mahallesi 516 Sokak. Bu terk edilmiş eski bina; mahallelinin başına dert oldu. Uyuşturucu satıcıları, madde bağımlılarının evi, hayat kadınlarının fuhuş merkezi haline geldi. Bina kentsel dönüşüm amacıyla 5 yıl kadar önce sahipleri tarafından boşaltıldı.Yapımı için bir müteahhit ile anlaşıldı ancak edinilen bilgiye göre müteahhit ile ev sahipleri mahkemelik oldu.

Halk kızgın

Haliyle inşaatın yapımına başlanamadı. Mahalle sakinleri “Sürekli uyuşturucu kullananlar geliyor. Burada yangın çıkartıyorlar. İtfaiye her seferinde söndürüyor. Belediye bu binayı neden yıkmıyor veya sahiplarine yıktırmıyor. Burası çöplük gibi, sokaklarda yaşayanlar ve bağımlılar burada kalıyor, soğuktan ısınmak için ateş yakıyorlar. Görüntü berbat, adeta pislik yuvası. Emniyet alkol ve madde bağımlılarını niye engellemiyor” diyerek tepkilerini dile getirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir