Ekip otosuna kafes şart

Emniyetteki yeni model çoğu ekip aracında gözaltına alınan kişiler ile polislerin oturduğu bölüm arasında ve camlarda kafes adı verilen koruyucu bölüm bulunmaması; beraberinde bir çok sorunu da gündeme getirdi

Mersin'in Tarsus ilçesinde polis aracının camını kırdığı için gözaltına alınan zanlı, aynı araçtan elleri kelepçeli kaçmaya çalıştı. ( Ahmet Can Erdogan - Anadolu Ajansı )

Emniyetteki yeni model çoğu ekip aracında gözaltına alınan kişiler ile polislerin oturduğu bölüm arasında ve camlarda kafes adı verilen koruyucu bölüm bulunmaması; beraberinde bir çok sorunu da gündeme getirdi

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Polisin de can güvenliği yok

Emniyet müdürlüklerinde suçlu veya zanlı taşıyan çoğu model yeni ekip aracında ön ve arka koltuklar arasında ‘kafes’ adı verilen koruyucu bölüm bulunmuyor. Ayrıca arka camlarda da koruyucu korkuluk ve kafes yok. Kafessiz ve cam koruyucusuz alınan yeni model araçların iç hacmi ufak olduğu için iddiaya göre içine kafes de yapılamıyor. Haliyle gözaltına alınan kişiler; arkadan kelepçeli dahi olmasına rağmen ekip aracının camından atlayarak kaçmaya, çevreye, kendine veya polislere zarar vermeye çalışıyor. Kamu güvenliğini sağlayan kolluk görevlilerinin can güvenliği de tehlikeye düşüyor.

Acilen çözüm bulunmalı

Gözaltına alınan ve arka koltuğa oturtulan kişiler ile polislerin oturduğu aracın ön bölümü arasında kafes adı verilen koruyucu bölüm bulunmaması, camlarda kafes olmaması; şimdiye kadar beraberinde bir çok sorunu da gündeme getirdi. Bu sorunlara ilişkin çeşitli olaylar geçtiğimiz günlerde yaşanmıştı. Gözaltına alınan zanlılar, kelepçeli olmasına rağmen ekip aracından atlayarak kaçma girişiminde bulunmuştu. Polisler, gözaltına alınan bu isimleri kısa bir kovalamaca sonrası yakalamıştı. Medyaya yansıyan bu görüntüler, tehlikenin boyutlarını da ortaya koymuştu.

Mersin’in Tarsus ilçesinde polis aracının camını kırdığı için gözaltına alınan zanlı, aynı araçtan elleri kelepçeli kaçmaya çalıştı. ( Ahmet Can Erdogan – Anadolu Ajansı )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir