Drift yapana cezayı mahalleli kesti!

Antalya Kepez’de tüm tepkilere rağmen pazarda drift yaptığı sırada kaza yaptı. Aracı bırakıp kaçtı. Öfkeli mahalleli; drift yapılan aracın camlarını kaya parçalarıyla tuzla buz etti  

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Drift yaparken kaza yaptı

Olay, Cumartesiyi Pazar gününe bağlayan 17 Nisan 2022 gece yarısı, Antalya’nın Kepez ilçesinde Göçerler Mahallesi 5346 Sokak üzerinde yer alan Çamlıbel-Göçerler Mahallesi Kapalı Pazarında yaşandı. 07 K 2051 plakalı Kartal marka bir araçla gelen sürücü, gecenin sessizliğini yırtarak pazar içerisinde drift yapmaya başladı. Bölge sakinlerinin tepkilerine rağmen drift yapmayı sürdüren otomobil sürücüsü, bir anda direksiyon hakimiyetini kaybederek şiddetli şekilde pazarın demir kolonlarına çarptı.

Arabayı taşladılar

Vatandaş yardıma koştuğunda aracı bırakıp başını tutarak yaya olarak kaçmaya başlayan sürücü, arkasından bağırarak tıbbi yardım edilmesi teklifine de yanıt vermedi. Çalışır vaziyetteki araç çevre sakinleri tarafından stop edilerek polise bilgi verildi. Bu sırada drift yapanlara öfkelenen bazı mahalle sakinleri ellerine büyük kaya parçaları alarak, drift yapan sürücünün olay yerinde bırakıp kaçtığı otomobilinin camlarını taşlarla parçaladı. Aracın kaportasının bazı yerlerini tekmeledi.

‘İbret-i alem için taşladık’

Camları tuzla buz edenler; yüksek sesle haykırarak “Bu herkese ders olsun. Kimsenin bir gece yarısı hele de Ramazan ayında, insanlar oruç tutarken kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Drift yapanlardan, gürültü yapanlardan bıktık. Polis önlem alsın. Sabah burada pazar kurulacak. İbret-i alem için taşladık, bu araba ibret-i alem için burada kalacak” diyerek camları kırmayı sürdürdü. Olay yerine gelen trafik polisleri, aracı çekiciyle trafik otoparkına gönderdi. Polisler işlem yaparken pazarın bitişiğindeki sokaklarda polise ve emniyet aracının açık olan tepe lambalarına rağmen patinaj ve drift yapmayı sürdürenler olduğu dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir