Burası yolgeçen hanı mı!

Antalya’nın en rantlı noktalarından birinde kokoreç tezgâhından bozma restoran yaptılar!

Antalya’nın en rantlı noktalarından birinde kokoreç tezgâhından bozma restoran yaptılar!

Burası yolgeçen hanı mı!

Şehrin göbeğinde kaçak kokoreç tezgâhının etrafına önce 5-10 masa attılar. Sonra bu masa ve sandalyelerin üzerini çatıyla örtüp çevresine bir metre yüksekliğinde duvar ördüler. Kaçak ve ruhsatsız işletme sahipleri; mühürlenerek kapatma cezası verilen işletme; mührü kırıp çalışmaya devam ediyor

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Rantı büyük mekân

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde; Pınarbaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 5M Migros Karşısı, Aktur Lunapark bitişiğinde bir vatandaşın özel mülküne güpegündüz kaçak ve ruhsatsız kokoreççi dükkanı (!) dikildi. Sıradan bir kokoreç tezgâhının yanına önce çok sayıda masa ve sandalye atan kişiler, daha sonra bu masa ve sandalyelerin üzerini çatıyla örttü. Ardından çevresine bir metre yüksekliğinde duvar ördü.

Restoranlaşma yolunda hızla ilerleyen kokoreç tezgâhına bu süreç sırasında nedendir bilinmez ancak dokunan olmadı. İşletme gittikçe büyüdü ve rantı yüksek bir bölgede restoranlaştı.

Bu nasıl kapatma!

Karaözlü Kokoreç ismiyle kaçak açılan işletme hakkında şikâyet sonucu 22 Ekim 2021 günü tutanak tutuldu, encümen kararı alındı ve kaçak olan mekân mühürlendi. Ancak işletme sahipleri, mühür fekki yaparak herkesin gözü önünde çalışmaya devam etti. Bölge sakinleri ise bu duruma isyan etti; işletme ile ilgili olarak Konyaaltı sakinlerinden “Şeytan” lâkaplı bir kişinin isminin geçtiğini iddia ederek belediyenin yeterli önlem almadığını, kapatma cezası verilen işletmenin hiçbir zaman kapanmadığı gibi mühür fekkinden sonra işletmenin çalışmasına âdeta seyirci kalındığını öne sürdü.

Belediyeden yasal işlem

Adıgüzel İngenç ismine kayıtlı Adıgüzel Köfte Piyaz firmasına ait olduğu öğrenilen işletmenin men edilmesi hakkında sorular yönelttiğimiz zabıta yetkilileri ise bir başka vatandaşa ait arazi üzerine yapılan işletmeyi mühürlediklerini ancak mührün kırıldığını, bunun üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, encümen kararıyla kapatma cezası verildiğini, para cezası için encümende çalışmaların devam ettiğini, imar biriminin yıkım için tespit yaptığını, işletmenin çevresinin açık alan olduğunu, tahliyenin kendi görevleri olmadığını ve işletmede her an zabıta bekletme şansları olmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir