Bu kuyruk açlık kuyruğu

Öğrenciler 6 liralık yemekten yiyebilmek için üçer dörderli sıralar halinde onlarca metre uzunluğunda kuyrukta sırada bekledi

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Kuyruğun böylesi

Akdeniz Üniversitesi Merkezi Yemekhanesi önünde 19 Ekim 2022 günü çekilen bu görüntü pes dedirtti. Onlarca öğrenci edinilen bilgiye göre 6 liralık yemekten satın alıp yiyebilmek için kuyrukta sırada bekliyordu. Görüntü, sosyal medyada Twitter’da @AkdenizProvince isimli bir hesapta ‘Akdeniz Üniversitesi Yemekhane Çilesi’ başlığıyla yer aldı. Kuyruğun sebebi sorulan hesap sahibi ise soruyu aynen şu ifadelerle yanıtladı:

Çözümler yetersiz

“19 Ekim de Akdeniz üniversitesi merkezi yemekhanesinde çekildi. Bu kadar sıra olmasının sebebi öğrencilerin üniversite yemekhanesi dışında başka herhangi bir yerde bu kadar Uygun fiyata yemek bulamaması (6 ₺). Oluşan bu yoğunluğa üniversite yönetimi bazı çözümler üretmeye çalışıyor ama zayıf kalıyor bu yoğunluk karşısında daha güçlü ve kalıcı çözümler sağlanması lazım çözülmesi için.”

Personel dayanmıyor iddiası

Görüntüde onlarca öğrenci yan yana üçer dörderli bekleyerek 6 liralık yemek için onlarca metrelik kuyrukta sırada bekliyor. Hayat pahalılığı ve enflasyondan etkilenmek istemeyen öğrenciler hemen her gün bu iç acıtan görüntüyü oluşturuyor. Yemekhanenin ve verilen hizmetin hızının öğrenci sayısına yetişemediği, ağır iş temposuna personel dayanmadığı iddialar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir