Bir çay 20 lira!

Antalya merkezde sıradan bir kafe; geçtiğimiz haftadan itibaren bir çayı 20 liraya, bir pizzayı ise 415 liradan satmaya başladı

HABER: Şükrü AĞIRMAN

4 çay 80 lira

Burası Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Kazım Özalp Caddesi. Kapalı Yol diye tabir edilen caddede Sandras isimli üçüncü sınıf olduğu öğrenilen restoran ve kafe; bir çayı 20 liradan, bir pizzayı ise 415 liradan satmaya başladı. Çay talep eden müşteriye fiiliyatta küçük çay bardağı ebatında çay servis eden ancak fişte bunu fincan olarak gösteren işletme hem müşteriyi yanıltıyor hem de duble çay servis etmiş gibi göstererek haksız kazanç elde ediyor. Fiyat tarifesi masalarda yer almadığı gibi ayrıca müşterilere de sunulmuyor, böylelikle satılan ürünlerin içeriği ve fiyatı da müşteriden gizleniyor.

Sinkaflı sözler sarf etti

Bölgede ortalama çay fiyatları 3 ila 5 lira. Olay; kafeye gelen iki kişinin iki çay istemesiyle ortaya çıktı. Toplam 4 çay içen kişiler hesabı ödemeye gittiklerinde kasada 80 lira fiyatla karşılaştı. ATSO’ya kayıtlı olduğu öğrenilen firmanın yetkililerinden birisi; bir çayın neden 20 lira olduğu sorulduğunda ekonomik koşullardan bahsedip ardından sinkaflı sözler sarf ederek serbest piyasa ekonomisi olduğunu ve istediği fiyatı verebileceğini iddia etti. Konunun bildirildiği Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi zabıta birimleri ile Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan; gerekli incelemeyi yapacaklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir