Belediye’ye haciz şoku

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Avukat Semih Esen’in makam aracı dahil 3 makam aracına, gayrimenkullerine, bazı banka hesaplarına ve belediye şirketlerine haciz işlemi yapıldığı ortaya çıktı

Haber: Şükrü AĞIRMAN

Haciz kıskacında bir belediye

Avukat Selçuk Karabeniz tarafından Antalya Konyaaltı Belediyesine karşı açılan kamulaştırmasız el atma davası bitti. Belediye karar sonucunda ödemesi gereken 1 milyon 546 bin 359 lirayı başvuruya rağmen ödemedi. Borçların ödenmemesi üzerine Antalya Genel İcra Müdürlüğünde icra takibi yapıldı. Haciz işleminin Mart 2022 ortalarında gerçekleştiği öğrenildi. 

Makam araçlarına haciz

Avukat Selçuk Karabeniz’in başvurusu üzerine Konyaaltı Belediyesi Başkanı Semih Esen’in makam aracı olan 07 KA 001 plakalı lüks Mercedes otomobil ile başkan yardımcıları ve bazı daire müdürleri, danışmanlar tarafından makam aracı olarak kullanılan 07 BZB 55 ve 07 BCY 07 plakalı lüks Audi ve Passat marka  araçların trafik kaydına haciz şerhi işlendi, hacze ilişkin kararlar verildi. 

Sebep; kamulaştırma davaları

Belediyenin Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesinde bulunan arsası; borçlarından dolayı icrada Mart ayı başında satılmıştı. Konyaaltı Belediyesinin 200 milyon lira kadar borcu olduğu, bunun büyük kısmının kamulaştırma davaları nedeniyle, kalan kısmının ise ilçe esnaflarına olduğu öne sürülüyor. Yine edinilen bilgiye göre belediyenin icra takipleri nedeniyle ipotek verebilecek gayrimenkulü bulunmuyor. Bu nedenle özel bankalardan kredi talepleri de reddediliyor. 

Belediye ödeme niyetinde değil

Avukat Selçuk Karabeniz yaptığı açıklamada “Konyaaltı Belediyesi borçlarını ödemek yerine lüks araçları daire müdürleri ve danışmanlara tahsis etmektedir. Belediye yönetimi borçlarını ödeme niyetinde değildir. Bu nedenle belediyenin gayrimenkullerine, lüks makam araçlarına, banka hesaplarına  ve belediye şirketlerine haciz konmuştur. Hacizler devam etmektedir  Mahkeme 18 Mayıs 2022 tarihine kadar satışları durdurmuştur. 18 Mayıs’ta mahkemenin büyük ihtimalle satış kararı vereceğini öngörüyoruz. Belediyeden alacakları tahsil etmek amacıyla  kanuni tüm işlemler yapılmaya devam edilecektir” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir