Acil’de çile bitmez

Dakikalarca muayene sırası bekleyen hastalar ve yakınları; Antalya Atatürk Devlet Hastanesinin acil servis girişindeki kapalı tutulan tuvaletler yüzünden mağdur

Güvenliği ikna etmek gerekiyor

Akdeniz Manşet gazetesinin 9 Ocak 2022 tarihinde internet sitesinde https://www.akdenizmanset.com.tr/acil-e-acil-cozum-sart/189817/ linkinde ve gazetede yer alan “Acil’e acil çözüm şart” başlıklı haberindeki tuvalet sorununda çözüm halen bulunamadı! Antalya Atatürk Devlet Hastanesinin acil servis girişindeki tuvaletler hırsızlık ve temizlik bahane edilerek mesai saatleri dışında ve hafta sonları kapalı tutuluyor. Acil servisin içerisinde yer alan bir başka tuvalete gidebilmek için ise güvenlik görevlilerinin ikna edilmesi gerekiyor! Hırsıza karşı çözüm bulamayanlar; çözümü tuvaletlerin kapısına kilit vurmakta buldu. Hastanenin acil servisine gelen-getirilen vatandaş ve yakınları ‘acil tuvalet ihtiyacını’ gideremesin diye âdeta cezalandırıldı.

Düzeltilmesi gereken bir sorun

İddiaya göre Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servis giriş kapısı önündeki kadın, erkek ve engelli tuvaletleri; hafta içi akşam saat beşten sonra ve tüm hafta sonları; hırsızların çeşmeleri çaldığı iddiasıyla kilitleniyor. Lavabolara plastik çeşme takmak, kapıyı gören kamera ve benzeri ile ek güvenlik tedbirleri almak, özel güvenlik personeli sağlamak gibi çözümler varken yönetimin halkı cezalandırır gibi yöntemlere başvurması; hastaneye gelenlerin tepkisini çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir