Acil’de acil tuvalet ihtiyacı!

İşgüzarlığın böylesi

Hırsıza karşı çözümü tuvaletlerin kapısına kilit vurmakta buldular. Hastanenin acil servisine gelen vatandaş acil tuvalet ihtiyacını gideremesin diye adeta cezalandırıldı

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Acil’e acil çözüm şart

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servis giriş kapısı önündeki kadın, erkek ve engelli tuvaletleri; hafta içi akşam saat beşten sonra ve tüm hafta sonları; hırsızların çeşmeleri çaldığı iddiasıyla kilitleniyor! Lavabolara plastik çeşme takmak, kapıyı gören kamera ve benzeri ile ek güvenlik tedbirleri almak, özel güvenlik personeli sağlamak gibi çözümler varken yönetimin halkı cezalandırır gibi yöntemler uygulaması; hastaneye gelenlerin tepkisini çekiyor.

Rezaletin böylesi

Zira acil servise hasta dışında kimse alınmıyor.  Mesai saatleri dışında acil servise gelenlerin gidebileceği başka bir tuvalet de bulunmuyor çünkü hastaneye ait açık alandaki diğer tuvaletler de aynı saatlerde kilitleniyor. Hastanın yakınları, hastayı getirenler, herhangi bir sebeple acil servise giremeyenler mağdur oluyor. İsminin yayımlanmasını istemeyen bir kısım görevliler, bu uygulamanın kısa süredir uygulandığını ancak tepki görmesine rağmen kaldırılmadığını öne sürdü.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir