5 isimden 4’ü ihraç edildi,

Akdeniz Üniversitesinde kaset skandalında ismi geçen memur ve işçilerden 4’ü kamuya dönüş için açtıkları davaları kaybetti. Sadece Hüsnü Gülez aklanarak görevine geri dönebildi

Gülez görevine döndü

5 isimden 4’ü ihraç edildi,

Gülez görevine döndü

Akdeniz Üniversitesinde kaset skandalında ismi geçen memur ve işçilerden 4’ü kamuya dönüş için açtıkları davaları kaybetti. Sadece Hüsnü Gülez aklanarak görevine geri dönebildi

HABER: Şükrü AĞIRMAN

4 isim kamuya dönemedi

Kaset skandalında ismi geçen 5 kişi arasında Akdeniz Üniversitesi eski rektörü İsrafil Kurtcephe’den sonra üniversitenin eski İdari Mali İşler Daire Başkanı Hacer Doğru’nun da memurluktan çıkarıldığı ortaya çıktı. Sürekli işçi kadrosunda Ziraat Fakültesinde görevli Sibel Demir ve Serap Aksoy da ihraç edilmiş, sonrası kamuya dönüşleri ile ilgili davalarda bir süre önce ret kararları çıkmıştı. Sadece; memur olarak o dönem Personel eski Daire Başkanı olan Hüsnü Gülez’in kamudaki görevine dönüşü kesinleşti. Hatırlanacağı üzere bu süreçte dört isimle birlikte Hüsnü Gülez de kamudaki görevinden ihraç edilmişti.

Sadece Gülez aklandı

İsmi geçenlerin içerisinde sadece Gülez’in, Danıştay 8. Dairesinin 2 Haziran 2021 tarihli kararı ile kesin olarak kamuya dönüşü onandı. Böylece Gülez’in suçsuz olduğu, 2 yıl süresince boş yere işsiz kalarak mağduriyet yaşadığı mahkeme kararı ile ortaya çıktı. Gülez; başına gelen olayların başlama tarihinin terör örgütü FETÖ/PDY ile mücadele dönemine denk gelmesinin bir tesadüf olmadığını defalarca dile getirmişti. Hatta Gülez’in FETÖ tarafından Bylock ve Twitter üzerinden ‘Gülez paralel düşmanıdır’ şeklinde fişlendiği de ortaya çıkmıştı.

Geçici olarak İlahiyat’a görevlendirildi

Hüsnü Gülez, daha sonra daire başkanlığı kadrosundan alınarak Manavgat’taki Turizm Fakültesine ‘Fakülte Sekreteri’ olarak atanmış; FETÖ’den ceza alan dönemin rektörü İsrafil Kurtcephe ise Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede görevden aldığı Gülez’in FETÖ’cü olmadığını söylemişti. Şu an Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde geçici olarak görevlendirilen Gülez’in avukatları Rıdvan Yıldız ve Mehmet Can Aksoy “İdarenin hukuka aykırı işlemi; Danıştay’ın kesinleşmiş kararı ile tamamen ortadan kaldırılmış ve müvekkilimizin haklılığı ortaya çıkmıştır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir